Česko na Zimních olympijských hrách 2014


Česko na Zimních olympijských hrách 2014
Vlajka výpravy
IOC kódCZE
Zlatá Stříbrná Bronzová Celkem
2 4 2 8
NOVČeský olympijský výbor (link )
Účastníci88 celkem (63 mužů a 25 žen) ve 13 sportech
VlajkonošiŠárka Strachová (zahájení)[1]
Ondřej Moravec (zakončení)[2]

Česko na Zimních olympijských hrách 2014 reprezentovalo 88 sportovců,[3] ve 13 druzích sportu, kteří se zúčastnili her ve dnech 7. – 23. února 2014. Konečná nominace byla oznámena 16. ledna 2014. Výprava získala celkem 8 medailí, což je nejvíce v historii samostatného Česka i Československa na zimních hrách. [4]

Obsah

Medailové pozice


Medaile Jméno Sport Disciplína Datum
Zlato Eva Samková[5] Snowboard Ženy snowboardcross 16. 2. 2014
Zlato Martina Sáblíková[6] Rychlobruslení Ženy 5000 m 19. 2. 2014
Stříbro Martina Sáblíková[7] Rychlobruslení Ženy 3000 m 9. 2. 2014
Stříbro Gabriela Soukalová
Veronika Vítková
Jaroslav Soukup
Ondřej Moravec[8]
Biatlon Smíšená štafeta 19. 2. 2014
Stříbro Gabriela Soukalová[9] Biatlon Ženy hromadný start 17. 2. 2014
Stříbro Ondřej Moravec[10] Biatlon Muži stíhací závod 10. 2. 2014
Bronz Ondřej Moravec[11] Biatlon Muži hromadný start 18. 2. 2014
Bronz Jaroslav Soukup[12] Biatlon Muži sprint 8. 2. 2014

Počty účastníků podle sportovních odvětví


Počet českých sportovců startujících v jednotlivých olympijských sportech.

Sport Muži Ženy Celkem
Akrobatické lyžování 2 4 6
Alpské lyžování 4 4 8
Běžecké lyžování 6 4 10
Biatlon 5 5 10
Boby 4 0 4
Krasobruslení 2 1 3
Lední hokej 25 0 25
Rychlobruslení 0 2 2
Saně 3 1 4
Severská kombinace 4 0 4
Short track 1 1 2
Skoky na lyžích 5 0 5
Snowboarding 2 3 5
Celkem 63 25 88

Výsledky českých sportovců


Akrobatické lyžování

Podrobnější informace naleznete v článku Akrobatické lyžování na Zimních olympijských hrách 2014.
Boule
Závod Sportovci Kvalifikace Finále
1. kolo 2. kolo 1. kolo 2. kolo 3. kolo
Čas Body Výsledek Pořadí Čas Body Výsledek Pořadí Čas Body Výsledek Pořadí Čas Body Výsledek Pořadí Čas Body Výsledek Pořadí
Ženy Nikola Sudová 31.30 14.86 20.38 11 31.48 14.98 20.43 3 Q 30.76 16.08 21.82 1 Q 32.09 15.76 20.97 9 Nekvalifikovala se
Tereza Vaculíková 34.03 13.02 17.46 20 DNF Nekvalifikovala se
Skikros
Závod Sportovci Kvalifikace Osmifinále Čtvrtfinále Semifinále Finále
Čas Pořadí Pozice Pozice Pozice Pozice Pořadí
Muži Tomáš Kraus 1:17.41 10 3* Nepostoupil 18
Ženy Nikol Kučerová Nedokončila 27 Nepostoupila 24
Andrea Zemanová 1:25.96 20 3* Nepostoupila 21

* - místo ve své osmifinálové jízdě

Slopestyle
Závod Sportovci Kvalifikace Finále
1. jízda Pořadí 2. jízda Pořadí Lepší Pořadí 1. jízda 2. jízda Lepší Pořadí
Muži Marek Skála 51.60 19 54.60 20 54.60 26 Nepostoupil

Alpské lyžování

Podrobnější informace naleznete v článku Alpské lyžování na Zimních olympijských hrách 2014.
Muži
Závod Sportovci 1. kolo 2. kolo Celkem Ztráta Pořadí
Sjezd Ondřej Bank 2:08,24 +2,01 20.
Martin Vráblík 2:11,73 +5,50 35.
Superkombinace Ondřej Bank 1:53.38 53.46 2:46.84 +1.64 7
Martin Vráblík 1:56.36 51.56 2:47.92 +2.72 16
Superobří slalom Ondřej Bank 9
Martin Vráblík
Obří slalom Ondřej Bank 1:22.01 1:24.28 2:46.29 +1.00 5
Kryštof Krýzl Nedokončil
Martin Vráblík 1:24.83 1:26.01 2:50.84 +5.55 31
Slalom Ondřej Bank Nenastoupil
Kryštof Krýzl 49.63 Nedokončil
Filip Trejbal 50.80 Nedokončil
Martin Vráblík Nedokončil
Ženy
Závod Sportovci 1. kolo 2. kolo Celkem Ztráta Pořadí
Sjezd Klára Křížová 1:43.47 +1.90 21
Šárka Strachová nestartovala
Superkombinace Klára Křížová 1:44,89 57,51 2:42,40 +7,78 19.
Šárka Strachová 1:46,51 50,10 2:36,61 +1,99 9.
Superobří slalom Klára Křížová 1:28,30 +2,78 17.
Kateřina Pauláthová 1:30,17 +4,65 25.
Šárka Strachová nestartovala
Obří slalom Martina Dubovská Nedokončila
Klára Křížová nestartovala
Kateřina Pauláthová Nedokončila
Šárka Strachová Nedokončila
Slalom Martina Dubovská 57.80 53.62 1:51.42 +6.88 22
Kateřina Pauláthová Nedokončila
Šárka Strachová 55.14 52.25 1:47.39 +2.85 10

Běh na lyžích

Podrobnější informace naleznete v článku Běh na lyžích na Zimních olympijských hrách 2014.
Distanční závody
Muži
Závod Sportovci Klasicky Freestyle Finále
Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Ztráta Pořadí
15 km klasicky Lukáš Bauer 39:28.6 +58.9 5
Martin Jakš nestartoval
Dušan Kožíšek nestartoval
Jiří Magál nestartoval
Petr Novák nestartoval
Aleš Razým nestartoval
30 km skiatlon Martin Jakš 37:20.5 39 33:00.9 24 1:10:25.1 +2:36.7 28
Jiří Magál 37:45.6 46 34:23.0 43 1:12:49.5 +4:34.1 44
Petr Novák 37:56.0 47 32:59.2 21 1:11:28.5 +3:13.1 36
Štafeta 4×10 km Lukáš Bauer
Martin Jakš
Dušan Kožíšek
Aleš Razým
1:30:36.8 +1:54.8 8
Ženy
Závod Sportovci Klasicky Volným stylem Finále
Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Ztráta Pořadí
10 km klasicky Karolína Grohová nestartovala
Klára Moravcová 32:00.6 +3:42.8 48
Petra Nováková nestartovala
Eva Vrabcová Nývltová 30:06.7 +1:48.9 21
15 km skiatlon Klára Moravcová 22:00.9 56 21:57.2 56 44:40.8 +6:07.2 58
Petra Nováková 20:16.5 33 20:26.0 33 41:20.7 +2:47.1 36
Eva Vrabcová Nývltová 19:51.0 17 19:44.1 11 40:08.8 +1:35.2 11
Štafeta 4 x 5 km Karolína Grohová
Klára Moravcová
Petra Nováková
Eva Vrabcová Nývltová
56:29.8 +3:27.1 10
Sprint
Závod Sportovci Kvalifikace Čtvrtfinále Semifinále Finále
Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí
Sprint mužů Dušan Kožíšek 3:40.56 41 Nepostoupil
Aleš Razým 3:43.24 49 Nepostoupil
Sprint dvojic - muži Dušan Kožíšek
Aleš Razým
23:39.06 7 24:01.83 9
Sprint žen Karolína Grohová 2:41.75 38 Nepostoupila
Petra Nováková 2:39.44 25 2:47.52 5* Nepostoupila
Eva Vrabcová Nývltová nestartovala
Sprint dvojic - ženy Karolína Grohová
Klára Moravcová
Petra Nováková
Eva Vrabcová Nývltová
nestartovaly

* - 5 místo ve 3 čtvrtfinále

Biatlon

Podrobnější informace naleznete v článku Biatlon na Zimních olympijských hrách 2014.
Muži
závod sportovci střelba výsledek umístění
Sprint (10 km) Jaroslav Soukup 0+0 24:39,2
Ondřej Moravec 0+0 24:48,1 8.
Michal Šlesingr 1+0 25:51,7 31.
Tomáš Krupčík 1+1 27:39,3 75.
Stíhací závod (12,5 km) Ondřej Moravec 0+0+0+0 34:02,7
Jaroslav Soukup 0+0+2+2 35:35,0 20.
Michal Šlesingr - - nenastoupil
Individuální závod (20 km) Jaroslav Soukup 1+0+0+0 51:55,1 17.
Ondřej Moravec 1+0+0+1 51:55,8 18.
Michal Šlesingr 1+0+0+1 55:57,9 56.
Michal Krčmář 1+1+1+0 56:14,1 60.
Závod s hromadným startem[13]
(15 km)
Ondřej Moravec 0+0+0+0 42:42,9
Jaroslav Soukup 0+1+0+3 44:35,0 24.
Štafeta (4x7,5 km) (1) Michal Krčmář 0+0 1:15:11.9 11
(3) Tomáš Krupčík 2+1
(4) Ondřej Moravec 0+0
(2) Jaroslav Soukup 1+1

čísla u jmen znamenají pořadí ve štafetě

Ženy
závod sportovci střelba výsledek umístění
Sprint (7,5 km) Veronika Vítková 0+0 21.50,8 16.
Gabriela Soukalová 3+0 22:17,5 29.
Eva Puskarčíková 1+0 23:00,9 45.
Jitka Landová 1+1 23:16,9 50.
Stíhací závod (10 km) Gabriela Soukalová 0+0+0+1 30:18,3 4.
Veronika Vítková 1+0+0+1 31:42,9 21.
Eva Puskarčíková 0+0+1+1 33:59,0 42.
Jitka Landová 0+2+3+0 35:37,6 52.
Individuální závod (15 km)[14] Gabriela Soukalová 0+1+0+1 45:17,1 4.
Veronika Vítková 0+0+0+1 45:46,0 6.
Eva Puskarčíková 0+0+0+1 47:34,6 22.
Jitka Landová 2+1+2+1 50:05,7 60.
Závod s hromadným startem (12,5 km)[15]
Gabriela Soukalová 0+0+0+1 35:45,8
Veronika Vítková 0+0+0+0 36:49,3 9.
Štafeta (4x6 km) (3) Jitka Landová 3+2 1:11:25.7 4
(1) Eva Puskarčíková 2+2
(2) Gabriela Soukalová 0+2
(4) Veronika Vítková 2+1

čísla u jmen znamenají pořadí ve štafetě

Smíšená štafeta
Závod Sportovec Střelba Čas Pořadí
Muži 2x7,5 km (4) Ondřej Moravec 0+1 1:09:49.6
(3) Jaroslav Soukup 1+1
Ženy 2x6 km (2) Gabriela Soukalová 3+0
(1) Veronika Vítková 0+1

čísla u jmen znamenají pořadí ve štafetě

Boby

Podrobnější informace naleznete v článku Boby na Zimních olympijských hrách 2014.
Závod Sportovci 1 jízda 2 jízda 3 jízda 4 jízda Celkově
Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí
Dvojbob Michal Vacek
Jan Vrba*
57.72 24 57.75 23 57.71 23 Nepostoupili 2:53.18 24
Čtyřbob Dominik Dvořák
Dominik Suchý
Michal Vacek
Jan Vrba*
55.95 20 55.47 9 55.95 16 55.80 15 3:43.17 16

* – Řidič bobu

Krasobruslení

Podrobnější informace naleznete v článku Krasobruslení na Zimních olympijských hrách 2014.
Závod Sportovec Krátký program/
Originální tanec
Volný program/
Volný tanec
Celkem
Výsledek Pořadí Výsledek Pořadí Výsledek Pořadí
Muži Michal Březina 81.95 12 151.67 13 223.62 10
Tomáš Verner 81.09 13 151.90 12 232.99 11
Ženy Elizaveta Ukolová 51.87 20 84.55 23 136.42 22

Lední hokej

Podrobnější informace naleznete v článku Lední hokej na Zimních olympijských hrách 2014.
Soupiska reprezentace
Č. Hráč Věk Pozice Klub Branky Asist. Body
8 Michal Barinka 29 obránce HC Vítkovice Steel 0 0 0
10 Roman Červenka 28 útočník SKA Petrohrad 2 0 2
26 Patrik Eliáš 37 útočník New Jersey Devils 0 1 1
91 Martin Erat 32 útočník Washington Capitals 1 0 1
67 Michael Frolík 25 útočník Winnipeg Jets 0 0 0
3 Radko Gudas 23 obránce Tampa Bay Lightning 0 0 0
11 Martin Hanzal 26 útočník Phoenix Coyotes 0 1 1
83 Aleš Hemský 30 útočník Edmonton Oilers 3 0 3
68 Jaromír Jágr 41 útočník New Jersey Devils 2 1 3
7 Tomáš Kaberle 35 obránce Rytíři Kladno 0 2 2
1 Jakub Kovář 25 brankář Avtomobilist Jekatěrinburg 0 0 0
25 Lukáš Krajíček 30 obránce HK Dynamo Minsk 0 0 0
46 David Krejčí 27 útočník Boston Bruins 1 2 3
9 Milan Michálek 27 útočník Ottawa Senators 0 0 0
23 Zbyněk Michálek 31 obránce Phoenix Coyotes 0 1 1
93 Petr Nedvěd 42 útočník Bílí Tygři Liberec 0 1 0
12 Jiří Novotný 30 útočník HC Lev Praha 0 0 0
18 Ondřej Palát 22 útočník Tampa Bay Lightning 0 0 0
31 Ondřej Pavelec 26 brankář Winnipeg Jets 0 0 0
14 Tomáš Plekanec 31 útočník Montreal Canadiens 1 1 2
32 Michal Rozsíval 35 obránce Chicago Blackhawks 0 0 0
53 Alexander Salák 27 brankář SKA Petrohrad 0 0 0
5 Ladislav Šmíd 28 obránce Calgary Flames 0 0 0
89 Jakub Voráček 24 útočník Philadelphia Flyers 1 0 1
2 Marek Židlický 37 obránce New Jersey Devils 2 1 3
Realizační tým
Trenér Alois Hadamczik
Asistenti trenéra Josef Paleček, František Musil
Generální manažer Slavomír Lener

Zápasy českého týmu v základní skupině

Všechny časy jsou místní (UTC+4), tj. SEČ+3.

12. února 2014
21:00
Česko 2–4
(0–2, 2–2, 0–0)
Švédsko Balšaja ledovaja arena, Soči
Návštěvnost: 11 419
Report
Jakub Kovář
Alexander Salák
Brankáři Henrik Lundqvist Rozhodčí:
Konstantin Olenin
Kelly Sutherland
Čároví:
Ivan Dedioulia
Greg Devorski




M. Židlický (P. Eliáš) – 28:12
J. Jágr (T. Plekanec, T. Kaberle) – 30:01
0–1
0–2
0–3
0–4
1–4
2–4
10:07 – E. Karlsson (O. Ekman-Larsson, A. Steen)
13:17 – P. Berglund (O. Ekman-Larsson, H. Lundqvist)
20:51 – H. Zetterberg (G. Landeskog, N. Kronwall)
24:07 – E. Karlsson (D. Sedin, N. Bäckström)
10 min Tresty 10 min
29 Střely 25
14. února 2014
12:00
Česko 4–2
(2–1, 2–1, 0–0)
Lotyšsko Balšaja ledovaja arena, Soči
Návštěvnost: 5 831
Zpráva
Ondřej Pavelec Brankáři Edgars Masaļskis Rozhodčí:
Tim Peel
Jiry Ronn
Čároví:
Andre Schräder
Mark Wheeler
10:10 – M. Erat (D. Krejčí, A. Hemský)

19:29 – J. Jágr (M. Židlický)

27:06 – J. Voráček (Z. Michálek, M. Barinka)
37:02 – M. Židlický (M. Hanzal, P. Nedvěd)
1–0
1–1
2–1
2–2
3–2
4–2

13:05 – J. Sprukts (K. Rēdlihs, L. Dārziņš)

22:45 – H. Vasiļjevs (R. Ķēniņš, G. Pujacs)
8 min Tresty 8 min
39 Střely 20
15. února 2014
21:00
Švýcarsko 1–0
(1–0, 0–0, 0–0)
Česko Bolšaja ledovaja arena, Soči
Návštěvnost: 10 253
Zpráva
Jonas Hiller Brankáři Ondřej Pavelec Rozhodčí:
Daniel Piechaczek
Kevin Pollock
Čároví:
Brad Kovachik
Cristopher Woodworth
S. Bodenmann (D. Hollenstein, K. Romy) – 14:10 1–0
10 min Tresty 6 min
26 Střely 26

Zápasy českého týmu v play-off

Všechny časy jsou místní (UTC+4), tj. SEČ+3.

18. února 2014
21:00
Česko 5–3
(3–0, 1–1, 1–2)
Slovensko Šajba arena, Soči
Návštěvnost: 3 628
Zpráva
Ondřej Pavelec Brankáři Ján Laco Rozhodčí:
Tim Peel
Marcus Vinnerborg
Čároví:
Lonnie Cameron
Sakari Suominen
A. Hemský (T. Kaberle, J. Voráček) (PP) – 06:53
R. Červenka (J. Jágr, T. Plekanec) – 07:22
D. Krejčí (T. Kaberle, R. Gudas) (PP) – 17:03
R. Červenka – 35:41



T. Plekanec (D. Krejčí) (EN) (PP) – 59:21
1–0
2–0
3–0
4–0
4–1
4–2
4–3
5–3




38:57 – M. Hossa (A. Sekera, M. Handzuš)
47:20 – M. Hossa (T. Tatar, M. Handzuš)
48:51 – T. Surový (A. Sekera, M. Bartovič)
2 min Tresty 10 min
29 Střely 32
19. února 2014
21:00
USA 5–2
(3–1, 1–0, 1–1)
Česko Šajba arena, Soči
Návštěvnost: 4 606
Zpráva
Jonathan Quick Brankáři Ondřej Pavelec
Alexander Salák
Rozhodčí:
Konstantin Olenin
Kevin Pollock
Čároví:
Derek Amell
Ivan Děďulja
J. van Riemsdyk (R. Kesler, P. Kane) – 01:39

D. Brown (D. Backes, R. Suter) – 14:38
D. Backes (R. Suter, R. McDonagh) – 19:58
Z. Parise (J. Pavelski, R. Suter) – 29:31
P. Kessel (R. Kesler, K. Shattenkirk) – 42:01
1–0
1–1
2–1
3–1
4–1
5–1
5–2

04:31 – A. Hemský




53:00 – A. Hemský
2 min Tresty 6 min
25 Střely 23

Rychlobruslení

Podrobnější informace naleznete v článku Rychlobruslení na Zimních olympijských hrách 2014.

Ženy

Závod Sportovec 1 jízda 2 jízda Finále
Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí
500 m Karolína Erbanová 38.23 9 38.62 13 76.86 10
1000 m 1:15.74 10
1500 m 1:58.23 13
3000 m Martina Sáblíková 4:01.95
5000 m 6:51.54

Saně

Podrobnější informace naleznete v článku Saně na Zimních olympijských hrách 2014.
Závod Sportovci 1. jízda 2. jízda 3. jízda 4. jízda Celkem
čas
Celkem
pořadí
Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí
Muži - jednotlivci Ondřej Hyman 53,222 24. 53,145 25. 52,783 26. 52,708 26. 3:31,858 25.
Ženy - jednotlivkyně Vendula Kotenová 51,760 25. 51,492 24. 51,856 26. 51,567 24. 3:26,675 24.
Muži - dvojice Lukáš Brož, Antonín Brož 50,665 15. 50,387 11. 1:41,052 13.
Smíšená týmová štafeta Vendula Kotenová
Ondřej Hyman
Lukáš Brož, Antonín Brož
55,600 9. 56,926 11. 57,276 8. 2:49,805 9.

Severská kombinace

Podrobnější informace naleznete v článku Severská kombinace na Zimních olympijských hrách 2014.
Závod Sportovci Skoky Běh Celkem
Délka Body Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí
Střední (normální) můstek,
běh 10 km
Pavel Churavý 96.5 114.9 22 24:26.1 27 25:32.1 23
Miroslav Dvořák 89.5 101.8 44 23:59.6 18 25:58.6 29
Tomáš Portyk 97.5 119.8 13 25:30.2 36 26:17.2 32
Tomáš Slavík 94.0 108.1 33 24:09.4 22 25:43.4 25
Velký můstek, běh 10 km Pavel Churavý 123.0 103.6 24 24:10.0 32 25:52.0 32
Miroslav Dvořák 125.0 104.2 22 22:21.1 2 24:00.1 11
Tomáš Portyk 128.5 114.4 10 24:01.8 25 24:59.8 25
Tomáš Slavík 120.5 101.0 26 23:44.2 29 25:36.2 29
Závod družstev
(velký můstek, běh 4×5 km)
Pavel Churavý
Miroslav Dvořák
Tomáš Portyk
Tomáš Slavík
493.0 440.0 5 48:40.1 8 49:36.1 7

Short track

Podrobnější informace naleznete v článku Short track na Zimních olympijských hrách 2014.

Muži

Závod Sportovec Rozjížka Semifinále Finále
Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí
1500 m Vojtěch Loudín 2:14.906 5* Nepostoupil 26

* - 5 místo v 5 rozjížce

Ženy

Závod Sportovec Rozjížka Čtvrtfinále Semifinále Finále
Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí
1000 m Kateřina Novotná Penalizace Nepostoupila
1500 m 2:27.232 6* Nepostoupila 31

* - 6 místo ve 44 rozjížce

Skoky na lyžích

Podrobnější informace naleznete v článku Skoky na lyžích na Zimních olympijských hrách 2014.
Závod Sportovec Kvalifikace 1 kolo 2 kolo Celkově
Délka Body Pořadí Délka Body Pořadí Délka Body Pořadí Body Pořadí
Velký můstek Antonín Hájek 117.0 91.8 34 128.0 113.6 28 124.5 112.1 28 225.7 28
Jakub Janda 124.5 113.6 10 127.0 115.3 27 126.0 116.3 27 231.6 27
Roman Koudelka 120.0 104.6 20 128.0 119.1 21 125.5 124.4 14 243.5 19
Jan Matura 120.5 106.4 17 131.0 125.6 11 121.0 119.2 22 244.8 18
Střední můstek Lukáš Hlava 92.5 108.7 25 91.5 105.7 46 Nepostoupil
Jakub Janda 98.5 117.0 10 98.5 125.2 17 96.5 118.6 21 243.8 19
Roman Koudelka 99.5 121.3 6 98.5 122.5 24 99.5 124.3 13 246.8 16
Jan Matura 97.0 118.5 8 96.5 123.9 18 95.5 115.6 25 239.5 23
Družstvo - velký můstek Antonín Hájek
Jakub Janda
Roman Koudelka
Jan Matura
504.0 476.0 7 516.5 491.8 7 967.8 7

Snowboarding

Podrobnější informace naleznete v článku Snowboarding na Zimních olympijských hrách 2014.
Alpské disciplíny
Závod Sportovec Kvalifikace Osmifinále Čtvrtfinále Semifinále Finále
Čas Pořadí Soupeř
Čas
Soupeř
Čas
Soupeř
Čas
Soupeř
Čas
Pořadí
Paralelní obří slalom Ester Ledecká 1:49.17 10  Rieglerová
Rakousko (AUT)
−0.49
 Kummerová
Švýcarsko (SUI)
+0.30
Nepostoupila
Paralelní slalom 1:03.74 2  Sobolevová
Rusko (RUS)
−0.18
 Karstensová
Německo (GER)
+0.30
Nepostoupila
Freestyle
Závod sportovec Kvalifikace Semifinále Finále
1. kolo 2. kolo Lepší Pořadí 1. kolo 2. kolo Lepší Pořadí 1. kolo 2. kolo Lepší Pořadí
U rampa Šárka Pančochová 42.75 66.25 66.25 8* 34.00 31.50 34.00 9** Nepostoupila
Slopestyle 77.75 33.75 77.75 5* 90.50 22.50 90.50 1 86.25 20.00 86.25 5

* - ve své kvalifikační skupině, ** – po sečtení obou jízd celkově 10 místo

Snowboardcross
Závod Sportovec Rozjížďka Osmifinále Čtvrtfinále Semifinále Finále
Čas Pořadí Pořadí Pořadí Pořadí Pořadí
Snowboardcross muži David Bakeš Zrušeno* 4** Nepostoupil =25
Emil Novák Zrušeno* 4** Nepostoupil =25
Snowboardcross ženy Eva Samková 1:20.61 1 1*** 1****

* – Zrušeno pro nepříznivé počasí, ** – ve svém osmifinále, *** – vítězství ve svém čtvrtfinále,**** – vítězství ve svém semifinále

Odkazy


Reference

  1. MACEK, Tomáš. Rozhodnuto. Českou vlajku na hrách v Soči ponese slalomářka Strachová. iDNES.cz [online]. 2014-01-01 [cit. 2014-02-20]. Dostupné online .
  2. Českou vlajku na zakončení her ponese Moravec. Aktuálně.cz [online]. 2014-02-20 [cit. 2014-02-20]. Dostupné online .
  3. Konečný účet: do Soči pojede 88 českých sportovců , web Českého olympijského výboru
  4. https://www.olympedia.org/countries/CZE/editions/58
  5. http://oh.idnes.cz/samkova-v-olympijske-soutezi-ve-snowboardcrossu-f7s-/zoh-ostatni-sporty.aspx?c=A140215_215834_zoh-ostatni-sporty_par
  6. http://oh.idnes.cz/zoh-v-soci-sablikova-v-zavode-na-5000-metru-fd3-/zoh-rychlobrusleni.aspx?c=A140219_135300_zoh-rychlobrusleni_par
  7. http://oh.idnes.cz/sablikova-v-olympijskem-zavode-na-3000-metru-fj6-/zoh-rychlobrusleni.aspx?c=A140209_122520_zoh-rychlobrusleni_par
  8. http://oh.idnes.cz/zoh-soci-stafeta-druzstev-v-biatlonu-dsv-/zoh-biatlon.aspx?c=A140219_145451_zoh-biatlon_pes
  9. http://www.ceskatelevize.cz/zoh/ceska-vyprava/263120-soukalova-se-dockala-urvala-stribro-v-hromadnem-startu/
  10. http://oh.idnes.cz/zoh-soci-stihaci-zavod-biatlonistu-na-12-5-kilometru-f8d-/zoh-biatlon.aspx?c=A140210_153110_zoh-biatlon_pes
  11. http://oh.idnes.cz/olympijsky-zavod-biatlonistu-s-hromadnym-startem-fwr-/zoh-biatlon.aspx?c=A140216_142000_zoh-biatlon_par
  12. http://oh.idnes.cz/sprint-biatlonistu-04a-/zoh-biatlon.aspx?c=A140208_152140_zoh-biatlon_ber
  13. http://www.sochi2014.com/en/biathlon-men-s-15-km-mass-start
  14. http://www.sochi2014.com/en/biathlon-women-s-15-km-individual
  15. http://www.sochi2014.com/en/biathlon-women-s-12-5-km-mass-start

Externí odkazy










Kategorie: Země na Zimních olympijských hrách 2014 | Česko na olympijských hrách | Sport v Česku v roce 2014




Poslední aktualizace: 03.10.2021 08:36:04 CEST

Zdroj: Wikipedia (autoři [Dějiny])    licence: CC-BY-SA-3.0

Změny: Všechny obrázky a většina návrhových prvků, které s nimi souvisejí, byly odstraněny. Některé ikony byly nahrazeny FontAwesome-Icons. Některé šablony byly odstraněny (např. „Článek potřebuje rozšíření“) nebo byly přiřazeny (např. „Poznámky“). Třídy CSS byly buď odstraněny, nebo harmonizovány Byly odstraněny konkrétní odkazy na Wikipedii, které nevedou k článku nebo kategorii (jako „Redlinks“, „links to edit page“, „links to portals“). Každý externí odkaz má další obrázek. Kromě několika drobných změn designu byly odstraněny mediální kontejnery, mapy, navigační krabice, mluvené verze a geomikroformáty.

Upozornění Protože daný obsah je v daném okamžiku automaticky převzat z Wikipedie, ruční ověření bylo a není možné. LinkFang.org proto nezaručuje přesnost a aktuálnost získaného obsahu. Pokud existují informace, které jsou v tuto chvíli chybné nebo mají nepřesné zobrazení, neváhejte a kontaktujte nás: e-mail.
Viz také: Tiráž & Ochrana dat.