Canada Masters


Canada Masters
Rogers Cup presented by National Bank
Stade IGA v Montréalu
Aviva Centre v Torontu

Založeno1881
OdehránoRogers Cup 2019
MístoMontréal a Toronto Kanada
DějištěStade IGA a Aviva Centre
Souřadnice
Povrchtvrdý – DecoTurf II / venku (1979–)
Obdobísrpen
Poznámkaprvní turnaj mimo Velkou Británii
ATP Tour
1972–1975
1978–1989
Super Series (Grand Prix)
Super Series (Grand Prix)
1990–1992Series Single Week
1993–1999Super 9
2000–2008Masters Series
2009–ATP Tour Masters 1000

Soutěže56 dvouhra (28 kval.) / 24 čtyřhra
Dotace6 338 885 USD
WTA Tour
1988–1989Tier II
1990–2008Tier I
2009–2020WTA Premier 5
2021–WTA 1000

Soutěže56 dvouhra (48 kval.) / 28 čtyřhra
Dotace2 830 000 USD
www.rogerscup.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Canada Masters nebo Canadian Open (francouzsky: Tournoi de tennis du Canada), oficiálně Rogers Cup presented by National Bank (francouzsky: Coupe Rogers), je profesionální tenisový turnaj mužů a žen, každoročně pořádaný v Montréalu a Torontu jako součást severoamerické letní sezóny na betonech US Open Series.

Mužská část byla založena v roce 1881 jako jeden z nejstarších profesionálních tenisových turnajů na světě[1][2] a první taková událost mimo Velkou Británii. Ženská polovina měla premiéru v roce 1892. Generálními partnery jsou kanadská mediální společnost Rogers Communications a bankovní dům National Bank of Canada.

Soutěž mužů na okruhu ATP Tour představuje jednu z devíti událostí kategorie ATP Tour Masters 1000. Ženská část se v rámci okruhu WTA Tour zařadila do kategorie WTA 1000.[1] Dějištem se staly areály montréalského Stade IGA a torontského Aviva Centre,[1] v nichž se hraje na otevřených dvorcích s tvrdým povrchem DecoTurf. Mužská a ženská část probíhají souběžně v srpnovém termínu, od roku 1981 s každoroční rotací pořádajících měst mezi muži a ženami. Před sezónou 2011 byly obě poloviny turnaje pořádány odděleně na přelomu července a srpna.

Nejvyšší počet šesti singlových titulů z devíti odehraných finále získal Čechoslovák Ivan Lendl,[3] z toho pěkrát triumfoval v Montréalu.[4] Mezi ženami vybojovala rekordní počet deseti trofejí Kanaďanka Lois Moyesová Bickleová, aktivní v první čtvrtině dvacátého století.[5] Do soutěží dvouher nastupuje padesát šest singlistů a čtyřher se účastní dvacet čtyři párů mezi muži a dvacet osm u žen.

Obsah

Historie


První ročník mužského tenisového turnaje proběhl ve druhé polovině července 1881 v Toronto Lawn Tennis Clubu,[6] což z něj učinilo nejstarší turnaj na americkém kontinentu. V tomto ohledu o měsíc předstihl úvodní ročník zářijového majoru US National Championships 1881.[7] Ženská část zaznamenala debut v roce 1892.[1]

Před otevřenou érou datovanou od sezóny 1968 nesl turnaj název Canadian National Championships. Mezi lety 1972–1975 a 1978–1989 se konal na okruhu Grand Prix v rámci kategorie Grand Prix Super Series. Od roku 1990 se zařadil do založeného okruhu ATP Tour, a to série Masters hrané v průběhu let pod různými názvy.[8] Ženská část byla v roce 1988 včleněna do kategorie Tier II na okruhu WTA Tour a po dvou letech postoupila do kvalitativně vyšší úrovně Tier I. Po rekonstrukci kategorií v roce 2009 se zařadila do nově konstituované WTA Premier 5.[1]

Hlavními partnery se staly firmy tabákového průmyslu, za což byli organizátoři kritizováni.[9] V 70. letech se jednalo o Rothmans International, jíž v 80. letech nahradila společnost Player's Limited.[9] Sponzoring probíhal i přesto, že Kanada v roce 1988 zakázala federálním zákonem tradiční formy sponzorství ze strany tabákových firem.[9][10] V roce 1993 vstoupila do turnaje tabáková společnost Matinée Ltd., orientující se na ženský artikl. O rok později uhradila startovné 60 tisíc dolarů Steffi Grafové.[9] V období 1996–2000 událost zaštiťoval producent cigaret du Maurier.[9][10] Kanadský tenisový svaz podepsal 14. srpna 2000 smlouvu s novým generálním partnerem od sezóny 2001, jímž se pro ženskou část stala mediální skupina Rogers Communications (resp. její část AT&T Rogers),[9] která v sezóně 2005 převzala i mužskou polovinu.

Do sezóny 1978 se turnaj hrál na antukových dvorcích,[11] než došlo k přechodu na tvrdý povrch. Do roku 1980[8] probíhaly mužská a ženská část společně v torontském Národním tenisovém centru. V následující sezóně se muži poprvé přestěhovali do areálu Jarry Park Stadium v Montréalu.[4][3] V rámci rotace odehrály turnaj v montréalském klubu roku 1982 premiérově ženy.

V sezóně 2004 vstoupil Canada Masters do vytvořené letní série na severoamerických betonech US Open Series, vrcholící grandslamovým US Open. Srpnové datum konání s navazujícím newyorským majorem vedlo do roku 2008 k opakovanému odhlašovaní předních tenistek včetně Venus a Sereny Williamsových či Marie Šarapovové, které před grandslamem upřednostňovaly odpočinek. Tento přístup omezila nová pravidla z roku 2009, jež členkám první světové desítky v konečném žebříčku předchozí sezóny nařizovala účast alespoň na čtyřech turnajích Premier 5 pod hrozbou trestu a ztráty bodů. Rogers Cupu 2009 se tak zúčastnilo již devatenáct členek z první dvacítky světové klasifikace.[12][2]

V sezóně 2011 došlo ke sloučení mužské a ženské poloviny do téhož hracího týdne, s paralelně hranými koly v jednotlivých dnech.[2]

Vývoj základní názvu turnaje


Období muži ženy
1881–1967 Canadian Championships
1968–1996 Canadian Open
1997–2000 du Maurier Open
2001–2004 Canada Masters Rogers AT&T Cup
od 2005 Rogers Cup

Přehled finále


Mužská dvouhra

Rok vítěz finalista výsledek
1881 Isidore F. Hellmuth W.H. Young 6–2, 6–2
1882 Harry D. Gamble Isidore F. Hellmuth 6–2, 6–3, 6–2
1883 Charles H. Farnum Charles Smith Hyman 6–3, 6–3, 0–6, 6–0
1884 Charles Smith Hyman Alexander C. Galt 8–6, 6–8, 4–6, 6–4, 6–2
1885 Joseph S. Clark Isidore F. Hellmuth 6–3, 3–6, 6–1, 6–2
1886 Charles Smith Hyman (2) Isidore F. Hellmuth 6–4, 6–4, 1–6, 4–6, 6–4
1887 Charles Smith Hyman (3) Lawrence H. Baldwin 6–0, 6–3, 6–3
1888 Charles Smith Hyman (4) R.O.S. Wood 7–5, 8–6, 6–4
1889 Charles Smith Hyman (5) Andrew E. Plummer 6–4, 7–5, 6–4
1890 Edward E. Tanner Oliver R. Macklem 6–4, 6–3, 6–2
1891 Fred S. Mansfield Edward E. Tanner 6–1, 6–1, 6–1
1892 Fred Hovey Henry G. Bixby 6–2, 6–0, 1–6, 6–1
1893 Harry E. Avery Henry Gordon Mackenzie 4–6, 4–6, 6–3, 6–1, 6–3
1894 Robert W. Pardo Matthews Harry E. Avery 3–6, 6–0, 2–6, 6–4, 6–2
1895 William Larned Arthur E. Foote 6–1, 6–4, 6–2
1896 Robert Wrenn Edwin P. Fischer 6–1, 6–3, 7–5
1897 Leo Ware Edwin P. Fischer 8–6, 6–1, 6–3
1898 Leo Ware (2) Malcolm D. Whitman 6–8, 6–2, 6–4, 6–2
1899 Malcolm D. Whitman Leo Ware 6–2, 6–3, 6–4
1900 Malcolm D. Whitman (2) William Larned 7–5, 3–6, 6–3, 1–6, 7–5
1901 William Larned (2) Beals Wright 6–4, 6–4, 6–2
1902 Beals Wright Irving Wright 6–3, 6–3, 3–6, 6–1
1903 Beals Wright (2) Edgar Leonard 8–6, 6–3, 6–4
1904 Beals Wright (3) Louis Harry Waidner 6–1, 6–2, 6–3
1905 nekonáno
1906 Irving Wright Edwin P. Fischer 6–1, 6–3, 6–1
1907 James F. Foulkes Ralph Burns 6–3, 6–8, 6–3, 6–4
1908 Thomas Y. Sherwell James F. Foulkes 6–4, 6–1, 6–2
1909 James F. Foulkes (2)
1910 James F. Foulkes (3) Robert Baird 2–6, 6–1, 6–2, 4–6, 6–2
1911 Bernhard P. Schwengers Robert Baird 13–11, 6–2, 6–4
1912 Bernhard P. Schwengers (2) Joseph C. Tyler 6–2, 3–6, 6–3, 7-5
1913 Robert Baird Ralph Burns 6–2, 6–0, 4–6, 6–1
1914 Thomas Y. Sherwell (2) Robert Baird 4–6, 6–2, 6–3, 6–3
1915 nehráno pro první světovou válku
1916
1917
1918
1919 Seiičiró Kašio Walter K. Wesbrook 3–6, 6–3, 6–1, 11–9
1920 Paul Bennett William Leroy Rennie 6–3, 7–5, 6–4
1921 Wallace J. Bates Edmund Levy 4–6, 6–4, 6–2, 6–3
1922 Frank Anderson Robert Baird 6–3, 6–4, 6–3
1923 William Leroy Rennie W.H. Richards 6–2, 6–3, 6–3
1924 George Lott Cyril Andrewes 6–3, 7–5, 6–1
1925 Willard F. Crocker Wallace Scott 4–6, 9–7, 18–16, 6–2
1926 Leon De Turenne Wallace Scott 6–4, 6–3, 6–0
1927 Jack Wright Leon De Turenne 7–5, 8–6, 6–3
1928 Wilmer Allison John Van Ryn 6–2, 6–4, 6–3
1929 Jack Wright (2) Frank Shields 6–4, 6–4, 1–6, 7–5
1930 George Lyttleton-Rogers Gilbert Nunns 6–4, 8–6, 6–8, 9–7
1931 Jack Wright (3) Gilbert Nunns 6–3, 6–4, 6–2
1932 Frank Parker George Lott 2–6, 6–1, 7–5, 6–2
1933 John Murio Walter Martin 6–3, 4–6, 4–6, 6–2, 6–2
1934 Marcel Rainville Harold Surface 6–4, 7–5, 6–0
1935 Eugene Smith Richard Bennett 8–6, 6–2, 7–5
1936 Jack Tidball John Murio 8–6, 6–2, 6–2
1937 Walter Senior Robert Murray 2–6, 6–2, 6–3, 3–6, 6–2
1938 Frank Parker (2) Wilmer Allison 6–2, 6–2, 9–7
1939 P. Morley Lewis Robert Madden 6–2, 6–2, 6–3
1940 Donald McDiarmid Lewis Duff 6–1, 7–5, 6–2
1941 nehráno pro druhou světovou válku
1942
1943
1944
1945
1946 P. Morley Lewis (2) Donald McDiarmid 2–6, 8–6, 6–4, 6–4
1947 James Evert Emery Neale 2–6, 6–3, 5–7, 6–1, 6–2
1948 William Tully Henri Rochon 6–4, 7–5, 6–0
1949 Henri Rochon Lorne Main 6–3, 6–4, 4–6, 6–2
1950 Brendan Macken Henri Rochon 6–0, 6–0, 6–3
1951 Tony Vincent Seymour Greenberg 7–9, 7–5, 7–5, 6–2
1952 Richard Savitt Kurt Nielsen 6–1, 6–0, 6–1
1953 Mervyn Rose Rex Hartwig 6–3, 6–4, 6–2
1954 Bernard Bartzen Kosei Kamo 6–4, 6–0, 6–3
1955 Robert Bédard Henri Rochon 8–6, 6–2, 6–1
1956 Noel Brown Donald Fontana 6–0, 2–6, 6–3, 6–3
1957 Robert Bédard (2) Ramanathan Krishnan 6–1, 1–6, 6–2, 6–4
1958 Robert Bédard (3) Whitney Reed 6–0, 6–3, 6–3
1959 Reynaldo Garrido Orlando H. Garrido 6–4, 1–6, 6–4, 6–1
1960 Ladislav Legenstein Warren Woodcock 6–2, 6–2, 7–5
1961 Whitney Reed Mike Sangster 3–6, 6–0, 6–4, 6–2
1962 Juan Manuel Couder Sean Frost 6–3, 6–4, 6–3
1963 Whitney Reed (2) Kyle Carpenter 6–2, 6–4, 6–4
1964 Roy Emerson Fred Stolle 2–6, 4–6, 6–4, 6–3, 6–4
1965 Ronald Holmberg Lester Sack 4–6, 4–6, 6–4, 6–2, 6–2
1966 Allen Fox Allan Stone 6–4, 6–4, 6–3
1967 Manuel Santana Roy Emerson 6–1, 10–8, 6–4
1968 Ramanathan Krišnan Torben Ulrich 6–3, 6–0, 7–5
1969 Cliff Richey Earl Butch Buchholz 6–4, 5–7, 6–4, 6–0
1970 Rod Laver Roger Taylor 6–0, 4–6, 6–3
1971 John Newcombe Tom Okker 7–6, 3–6, 6–2, 7–6
1972 Ilie Năstase Andrew Pattison 6–4, 6–3
1973 Tom Okker Manuel Orantes 6–3, 6–2, 6–1
1974 Guillermo Vilas Manuel Orantes 6–4, 6–2, 6–3
1975 Manuel Orantes Ilie Năstase 7–6(7–4), 6–0, 6–1
1976 Guillermo Vilas (2) Wojciech Fibak 6–4, 7–6, 6–2
1977 Jeff Borowiak Jaime Fillol 6–0, 6–1
1978 Eddie Dibbs José Luis Clerc 5–7, 6–4, 6–1
1979 Björn Borg John McEnroe 6–3, 6–3
1980 Ivan Lendl Björn Borg 4–6, 5–4skreč
1981 Ivan Lendl (2) Eliot Teltscher 6–3, 6–2
1982 Vitas Gerulaitis Ivan Lendl 4–6, 6–1, 6–3
1983 Ivan Lendl (3) Anders Järryd 6–2, 6–2
1984 John McEnroe Vitas Gerulaitis 6–0, 6–3
1985 John McEnroe (2) Ivan Lendl 7–5, 6–3
1986 Boris Becker Stefan Edberg 6–4, 3–6, 6–3
1987 Ivan Lendl (4) Stefan Edberg 6–4, 7–6
1988 Ivan Lendl (5) Kevin Curren 7–6, 6–2
1989 Ivan Lendl (6) John McEnroe 6–1, 6–3
1990 Michael Chang Jay Berger 4–6, 6–3, 7–6(7–2)
1991 Andrej Česnokov Petr Korda 3–6, 6–4, 6–3
1992 Andre Agassi Ivan Lendl 3–6, 6–2, 6–0
1993 Mikael Pernfors Todd Martin 2–6, 6–2, 7–5
1994 Andre Agassi (2) Jason Stoltenberg 6–4, 6–4
1995 Andre Agassi (3) Pete Sampras 3–6, 6–2, 6–3
1996 Wayne Ferreira Todd Woodbridge 6–2, 6–4
1997 Chris Woodruff Gustavo Kuerten 7–5, 4–6, 6–3
1998 Patrick Rafter Richard Krajicek 7–6(7–3), 6–4
1999 Thomas Johansson Jevgenij Kafelnikov 1–6, 6–3, 6–3
2000 Marat Safin Harel Levy 6–2, 6–3
2001 Andrei Pavel Patrick Rafter 7–6(7–3), 2–6, 6–3
2002 Guillermo Cañas Andy Roddick 6–4, 7–5
2003 Andy Roddick David Nalbandian 6–1, 6–3
2004 Roger Federer Andy Roddick 7–5, 6–3
2005 Rafael Nadal Andre Agassi 6–3, 4–6, 6–2
2006 Roger Federer (2) Richard Gasquet 2–6, 6–3, 6–2
2007 Novak Djoković Roger Federer 7–6(7–2), 2–6, 7–6(7–2)
2008 Rafael Nadal (2) Nicolas Kiefer 6–3, 6–2
2009 Andy Murray Juan Martín del Potro 6–7(4–7), 7–6(7–3), 6–1
2010 Andy Murray (2) Roger Federer 7–5, 7–5
2011 Novak Djoković (2) Mardy Fish 6–2, 3–6, 6–4
2012 Novak Djoković (3) Richard Gasquet 6–3, 6–2
2013 Rafael Nadal (3) Milos Raonic 6–2, 6–2
2014 Jo-Wilfried Tsonga Roger Federer 7–5, 7–6(7–3)
2015 Andy Murray (3) Novak Djoković 6–4, 4–6, 6–3
2016 Novak Djoković (4) Kei Nišikori 6–3, 7–5
2017 Alexander Zverev Roger Federer 6–3, 6–4
2018 Rafael Nadal (4) Stefanos Tsitsipas 6–2, 7–6(7–4)
2019 Rafael Nadal (5) Daniil Medveděv 6–3, 6–0

Ženská dvouhra

Rok vítězka finalistka výsledek
1892 Maude Delano-Osborneová Sydney Smithová 9–7, 7–9, 6–2, 8–6
1893 Maude Delano-Osborneová (2) Sydney Smithová 6–8, 6–2, 6–2
1894 Maude Delano-Osborneová (3) 3–6, 6–2, 6–1
1895 Sydney Smithová Maude Delano-Osborneová 3–6, 6–1, 6–3
1896 Juliette Atkinsonová Sydney Smithová 6–1, 6–2
1897 Juliette Atkinsonová (2) 6–3, 6–1
1898 Juliette Atkinsonová (3) [13] Eustace Smithová 6–4, 6–1
1899 Violet Summerhayesová 6–2, 9–11, 6–3
1900 Violet Summerhayesová (2) Burgessová 6–8, 6–4, 6–0, 6–4
1901 Violet Summerhayesová (3) Burgessová 6–3, 2–6, 6–0, 0–6, 9–7
1902 Hagueová Violet Summerhayesová 6–0, 6–1[14][15]
1903 Violet Summerhayesová (4) Burgessová 1–6, 6–4, 6–2
1904 Violet Summerhayesová (5)
1905 nekonáno
1906 Lois Moyes Bickleová Violet Summerhayesová 6–3, 6–3
1907 Lois Moyes Bickleová (2) Hagueová 3–6, 6–4, 6–3
1908 Lois Moyes Bickleová (3) Evelyn Clayová 6–2, 6–1
1909 May Suttonová Edith Boucher Hannamová 6–3, 6–3
1910 Lois Moyes Bickleová (4) Rhea Fairbairnová 6–4, 6–0
1911 Florence Suttonová
1912 Birchová Beckettová 3–6, 6–3, 7–5
1913 Lois Moyes Bickleová (5) Florence Bestová 6–4, 6–4
1914 Lois Moyes Bickleová (6) Florence Bestová 6–4, 6–1
1915 nehráno pro první světovou válku
1916
1917
1918
1919 Marion Zindersteinová Lois Moyes Bickleová 8–6, 6–4
1920 Lois Moyes Bickleová (7) Florence Bestová
1921 Lois Moyes Bickleová (8) Margaret Groveová 6–3, 6–3
1922 Lois Moyes Bickleová (9) Gladys Hutchingsová 6–4, 6–1
1923 Florence Bestová M. Brooksová 6–3, 6–3
1924 Lois Moyes Bickleová (10) Marjorie Leemingová 4–6, 6–3, 6–4
1925 Marjorie Leemingová Mrs H. F. Wrightová 7–5, 6–4
1926 Marjorie Leemingová (2) Marjorie Gladmanová 6–2, 6–0
1927 Caroline Swartzová Edith Crossová 6–3, 4–6, 7–5
1928 Marjorie Gladmanová Mary Greefová 5–7, 6–1, 6–1
1929 Olive Wadeová Ruth Rieseová 6–0, 1–6, 6–1
1930 Olive Wadeová (2) Marjorie Leemingová 6–4, 2–6, 6–4
1931 Edith Crossová Marjorie Leemingová 6–2, 6–2
1932 Olive Wadeová (3) Marjorie Leemingová 4–6, 6–4, 6–1
1933 Gracyn Wheelerová Mary Campbellová 4–6, 6–1, 6–3
1934 Caroline Deaconová Eleanor Youngová 7–5, 6–3
1935 Margaret Osborne duPontová Gussie Raegenerová 6–4, 6–2
1936 Esther Bartoshová Jean Milneová 6–1, 3–6, 6–1
1937 Evelyn Dearmanová Mary Hardwicková bez boje
1938 Rene Bolteová Ruth Porterová 6–4, 6–4
1939 Elizabeth Blackmanová Rene Bolteová 7–5, 7–5
1940 Eleanor Youngová Jean Milneová 7–5, 7–5
1941 nehráno pro druhou světovou válku
1942
1943
1944
1945
1946 Baba Lewisová Noreen Haneyová 6–1, 6–3
1947 Gracyn Wheeler Kelleherová (2) Eleanor Youngová 6–0, 3–6, 6–0
1948 Patricia Mackenová Elaine Fildesová 2–6, 8–6, 6–2
1949 Baba Lewisová (2) Patricia Mackenová 6–0, 6–1
1950 Doris Poppleová Barbara Knappová 8–6, 6–8, 7–5
1951 Lucille Davidsonová Pat Loweová 8–6, 6–1
1952 Melita Ramirezová Lucille Davidsonová 6–4, 6–3
1953 Melita Ramirezová (2) Thelma Coyne Longová 6–1, 6–3
1954 Karol Fagerosová Ethel Nortonová 3–6, 7–5, 6–4
1955 Hanna Koželuhová Sladeková Connie Bowanová 8–6, 6–0
1956 Jean Lairdová Linda Vailová 4–6, 7–5, 8–6
1957 Louise Brownová Singeline Boecková 6–4, 6–3
1958 Eleanor Dodgeová Barbara Browningová 6–3, 6–4
1959 Mary Martinová Marta Hernándezová 6–1, 6–2
1960 Donna Floydová Ann Barclayová 7–5, 6–2
1961 Ann Haydonová-Jonesová Ann Barclayová 6–4, 6–0
1962 Ann Barclayová Louise Brownová 6–3, 6–4
1963 Ann Barclayová (2) Louise Brownová 6–0, 6–1
1964 Benita Sennová Louise Brownová 6–4, 6–4
1965 Julie Heldmanová Faye Urbanová 6–3, 8–6
1966 Rita Bentleyová Susan Buttová 6–3, 6–3
1967 Kathleen Harterová Rita Bentleyová 6–1, 5–7, 7–5
1968 Jane Bartkowiczová Faye Urbanová 6–3, 6–3
1969 Faye Urbanová Vicki Bernerová 6–2, 6–0
1970 Margaret Smith Courtová Rosemary Casalsová 6–8, 6–4, 6–4
1971 Françoise Dürrová Evonne Goolagong Cawleyová 6–4, 6–2
1972 Evonne Goolagong Cawleyová Virginia Wadeová 6–3, 6–1
1973 Evonne Goolagong Cawleyová (2) Helga Masthoffová 7–6, 6–4
1974 Chris Evertová Julie Heldmanová 6–0, 6–3
1975 Marcie Louieová Laura DuPontová 6–1, 4–6, 6–4
1976 Mima Jaušovecová Lesley Huntová 6–2, 6–0
1977 Regina Maršíková Marise Krugerová 6–4, 4–6, 6–2
1978 Regina Maršíková (2) Virginia Ruziciová 7–5, 6–7(9–11), 6–2
1979 Laura DuPontová Brigitte Cuypersová 6–4, 6–7, 6–1
1980 Chris Evertová (2) Virginia Ruziciová 6–3, 6–1
1981 Tracy Austinová Chris Evertová 6–1, 6–4
1982 Martina Navrátilová Andrea Jaegerová 6–3, 7–5
1983 Martina Navrátilová (2) Chris Evertová 6–4, 4–6, 6–1
1984 Chris Evertová (3) Alycia Moultonová 6–2, 7–6(7–3)
1985 Chris Evertová (4) Claudia Kohde-Kilschová 6–2, 6–4
1986 Helena Suková Pam Shriverová 6–2, 7–5
1987 Pam Shriverová Zina Garrisonová 6–4, 6–1
1988 Gabriela Sabatini Nataša Zverevová 6–1, 6–2
1989 Martina Navrátilová (3) Arantxa Sánchez Vicariová 6–2, 6–2
1990 Steffi Grafová Katerina Malejevová 6–1, 6–7(6–8), 6–3
1991 Jennifer Capriatiová Katerina Malejevová 6–2, 6–3
1992 Arantxa Sánchez Vicariová Monika Selešová 6–3, 4–6, 6–4
1993 Steffi Grafová (2) Jennifer Capriatiová 6–1, 0–6, 6–3
1994 Arantxa Sánchez Vicariová (2) Steffi Grafová 7–5, 1–6, 7–6(7–4)
1995 Monika Selešová Amanda Coetzerová 6–0, 6–1
1996 Monika Selešová (2) Arantxa Sánchez Vicariová 6–1, 7–6(7–2)
1997 Monika Selešová (3) Anke Huberová 6–2, 6–4
1998 Monika Selešová (4) Arantxa Sánchez Vicariová 6–3, 6–2
1999 Martina Hingisová Monika Selešová 6–4, 6–4
2000 Martina Hingisová (2) Serena Williamsová 0–6, 6–3, 3–0skreč
2001 Serena Williamsová Jennifer Capriatiová 6–1, 6–7(7–9), 6–3
2002 Amélie Mauresmová Jennifer Capriatiová 6–4, 6–1
2003 Justine Heninová Lina Krasnorucká 6–1, 6–0
2004 Amélie Mauresmová (2) Jelena Lichovcevová 6–1, 6–0
2005 Kim Clijstersová Justine Heninová 7–5, 6–1
2006 Ana Ivanovićová Martina Hingisová 6–2, 6–3
2007 Justine Heninová (2) Jelena Jankovićová 7–6(7–3), 7–5
2008 Dinara Safinová Dominika Cibulková 6–2, 6–1
2009 Jelena Dementěvová Maria Šarapovová 6–4, 6–3
2010 Caroline Wozniacká Věra Zvonarevová 6–3, 6–2
2011 Serena Williamsová (2) Samantha Stosurová 6–4, 6–2
2012 Petra Kvitová Li Na 7–5, 2–6, 6–3
2013 Serena Williamsová (3) Sorana Cîrsteaová 6–2, 6–0
2014 Agnieszka Radwańská Venus Williamsová 6–4, 6–2
2015 Belinda Bencicová Simona Halepová 7–6(7–5), 6–7(4–7), 3–0skreč
2016 Simona Halepová Madison Keysová 7–6(7–2), 6–3
2017 Elina Svitolinová Caroline Wozniacká 6–4, 6–0
2018 Simona Halepová (2) Sloane Stephensová 7–6(8–6), 3–6, 6–4
2019 Bianca Andreescuová Serena Williamsová 3–1skreč
2020 nehráno pro pandemii covidu-19[16]

Mužská čtyřhra

Rok vítězové finalisté výsledek
1924 Samuel Hardy
George Lott
Willard Crocker
David R. Morrice
6–?, 6–2, 6–4
1925 Willard Crocker
Jack Wright
Wallace Scott
Leon Turenne
6–2, 6–2, 0–6, 6–2
1926 Leon de Turenne
John Proctor
Howard Langlie
Armand Quilman
6–1, 6–3, 6–1
1927 Bradshaw Harrison
Sherman Lockwood
Stanley Almquist
John Risso
4–6, 6–1, 6–4, 6–2
1928 Wilmer Allison
John Van Ryn
Willard Crocker
Marcel Rainville
6–1, 6–3, 6–1
1929 Willard Crocker (2)
Jack Wright (2)
Frank Shields
Donald Strachan
6–3, 6–4, 6–0
1930 J. Gilbert Hall
Fritz Mercur
Walter Martin
Gilbert Nunns
11–9, 6–2, 6–4
1931 Marcel Rainville
Jack Wright (3)
Henry Prusoff
Laurason Driscoll
7–5, 9–7, 7–5
1932 George Lott (2)
Marcel Rainville (2)
Walter Martin
Gilbert Nunns
7–5, 6–4, 4–6, 6–1
1933 Martin Kenneally
John Murio
Mel Draga
Wayne Sabin
6–8, 6–4, 8–10, 4–6, 6–3
1934 Phil Castlen
Harold Surface
Donald Leahong
Harry Dayes
9–11, 6–4, 6–4, 6–2
1935 Worth Oswald
Charles Weesner
Ray Casey
John Law
10–9, 6–2, 10–12, 7–9, 9–7
1936 Charles Church
Jack Tidball
Verne Hughes
Bob Hippenstiel
4–6, 4–6, 6–1, 14–12, 6–4
1937 David M. Jones
Walter Martin
Bobby Murray
Laird Watt
8–6, 9–7, 1–6, 6–2
1938 Wilmer Allison (2)
Frank Parker
Bobby Murray
Laird Watt
6–0, 6–4, 6–8, 6–3
1939 Frank Froehling
P. Morey Lewis
Bill Pedlar
Philip Pearson
6–4, 2–6, 6–4, 6–2
1940 Philip Pearson
Ross Wilson
Don McDiarmid
Lewis Duff
11–9, 6–3, 6–3
1941 nehráno pro druhou světovou válku
1942
1943
1944
1945
1946 Brendan Macken
Jim Macken
Edgar Murphy
P. Morley Lewis
3–6, 6–1, 6–4, 7–5
1947 James Evert
Jerry Evert
Harry Roche
James Livingstone
6–2, 6–3, 9–7
1948 Edgar Lanthier
Gordon McNeil
Tony Vincent
Severre Lie
6–2, 4–6, 3–6, 6–4, 6–4
1949 Edgar Lanthier (2)
Gordon McNeil (2)
Walter Stohlberg
Maine Stohlberg
6-1, 1-6, 6-3, 6-2
1950 Robert Abdesselam
Jean Ducos
George Robinson
Henry Rochon
6–3, 6–3, 6–3
1951 Brendan Macken (2)
Lorne Main
Tony Vincent
Seymour Greenberg
6–0, 6–4, 6–1
1952 Kurt Nielsen
Dick Savitt
Art Larsen
Noel Brown
6–3, 6–2, 6–3
1953 Rex Hartwig
Mervyn Rose
George Worthington
Tony Vincent
7–5, 3–6, 6–3, 6–2
1954 Luis Ayala
Lorne Main (2)
Bernard Bartzen
Andy Paton
6–4, 6–4, 6–1
1955 Robert Bédard
Donald Fontana
Monterealer Larry Barclay
Paul Willey
6–4, 8–6, 6–4
1956 Earl Baumgardner
Noel Brown
Robert Bédard
Donald Fontana
3–6, 6–3, 7–5, 6–4
1957 Robert Bédard (2)
Donald Fontana (2)
Armando Vieira
Carlos Fernandez
14–10, 6–3, 12–10
1958 Bob Howe
Whitney Reed
Robert Bédard
Donald Fontana
9–7, 7–5, 6–4
1959 Robert Bédard (3)
Donald Fontana (3)
Orlando Garrido
Eduardo Zuleta
6–3, 1–6, 6–3, 2–6, 6–1
1960 Ladislav Legenstein
Peter Scholl
Warren Woodcock
Whitney Reed
6–4, 6–3, 6–4
1961 Whitney Reed (2)
Mike Sangster
Robert Bédard
Donald Fontana
7–5, 13–11, 4–6, 6–4
1962 William Hoogs
Jim McManus
Rod Mandelstam
Don Russell
6–1, 3–6, 10–8, 6–2
1963 Marcelo Lara
Joaquin Loyo Mayo
Keith Carpenter
Tom Brown
4–6, 7–5, 3–6, 7–5, 10–8
1964 Roy Emerson
Fred Stolle
Tony Roche
John Newcombe
3–6, 6–2, 6–2, 6–1
1965 Ron Holmberg
Lester Sack
Robert Bédard
Donald Fontana
6–2, 3–6, 1–6, 6–3
1966 Keith Carpenter
Michael Carpenter
Robert Potthast
Allan Stone
11–9, 4–6, 6–4, 16–14
1967 Roy Emerson (2)
Manuel Santana
Torben Ulrich
Jaidip Mukerjea
4–6, 6–2, 6–3
1968 Harry Fauquier
John Sharpe
Marcelo Lara
Jasjit Singh
6–1, 6–3, 4–6, 6–3
1969 Ron Holmberg (2)
John Newcombe
Earl Butch Buchholz
Raymond Moore
6–3, 6–4
1970 Bill Bowrey
Marty Riessen
Cliff Drysdale
Fred Stolle
6–3, 6–2
1971 Tom Okker
Marty Riessen (2)
Arthur Ashe
Dennis Ralston
6–3, 6–3, 6–1
1972 Ilie Năstase
Ion Ţiriac
Jan Kodeš
Jan Kukal
7–6, 6–3
1973 Rod Laver
Ken Rosewall
Owen Davidson
John Newcombe
7–5, 7–6
1974 Manuel Orantes
Guillermo Vilas
Jürgen Fassbender
Hans-Jürgen Pohmann
6–1, 2–6, 6–2
1975 Cliff Drysdale
Raymond Moore
Jan Kodeš
Ilie Năstase
6–4, 5–7, 7–6
1976 Bob Hewitt
Raúl Ramírez
Juan Gisbert
Manuel Orantes
6–2, 6–1
1977 Bob Hewitt (2)
Raúl Ramírez (2)
Fred McNair
Sherwood Stewart
6–4, 3–6, 6–2
1978 Wojciech Fibak
Tom Okker (2)
Colin Dowdeswell
Heinz Günthardt
6–3, 7–6
1979 Peter Fleming
John McEnroe
Heinz Günthardt
Bob Hewitt
6–7, 7–6, 6–1
1980 Bruce Manson
Brian Teacher
Heinz Günthardt
Sandy Mayer
6–3, 3–6, 6–4
1981 Raúl Ramírez (3)
Ferdi Taygan
Peter Fleming
John McEnroe
2–6, 7–6, 6–4
1982 Steve Denton
Mark Edmondson
Peter Fleming
John McEnroe
6–7, 7–5, 6–2
1983 Sandy Mayer
Ferdi Taygan (2)
Tim Gullikson
Tom Gullikson
6–3, 6–4
1984 Peter Fleming (2)
John McEnroe (2)
John Fitzgerald
Kim Warwick
6–4, 6–2
1985 Ken Flach
Robert Seguso
Stefan Edberg
Anders Järryd
5–7, 7–6, 6–3
1986 Chip Hooper
Mike Leach
Boris Becker
Slobodan Živojinović
6–7, 6–3, 6–3
1987 Pat Cash
Stefan Edberg
Peter Doohan
Laurie Warder
6–7, 6–3, 6–4
1988 Ken Flach (2)
Robert Seguso (2)
Andrew Castle
Tim Wilkison
7–6(7–3), 6–3
1989 Kelly Evernden
Todd Witsken
Charles Beckman
Shelby Cannon
6–3, 6–3
1990 Paul Annacone
David Wheaton
Broderick Dyke
Peter Lundgren
6–1, 7–6
1991 Patrick Galbraith
Todd Witsken (2)
Grant Connell
Glenn Michibata
6–4, 3–6, 6–1
1992 Patrick Galbraith (2)
Danie Visser
Andre Agassi
John McEnroe
6–4, 6–4
1993 Jim Courier
Mark Knowles
Glenn Michibata
David Pate
6–4, 7–6
1994 Byron Black
Jonathan Stark
Patrick McEnroe
Jared Palmer
6–4, 6–4
1995 Jevgenij Kafelnikov
Andrej Olchovskij
Brian MacPhie
Sandon Stolle
6–2, 6–2
1996 Patrick Galbraith (3)
Paul Haarhuis
Mark Knowles
Daniel Nestor
7–6, 6–3
1997 Maheš Bhúpatí
Leander Paes
Sébastien Lareau
Alex O'Brien
7–6, 6–3
1998 Martin Damm
Jim Grabb
Ellis Ferreira
Rick Leach
6–7, 6–2, 7–6
1999 Jonas Björkman
Patrick Rafter
Byron Black
Wayne Ferreira
7–6(7–5), 6–4
2000 Sébastien Lareau
Daniel Nestor
Joshua Eagle
Andrew Florent
6–3, 7–6(7–3)
2001 Jiří Novák
David Rikl
Donald Johnson
Jared Palmer
6–4, 3–6, 6–3
2002 Bob Bryan
Mike Bryan
Mark Knowles
Daniel Nestor
4–6, 7–6(7–1), 6–3
2003 Maheš Bhúpatí (2)
Max Mirnyj
Jonas Björkman
Todd Woodbridge
6–3, 7–6(7–4)
2004 Maheš Bhúpatí (3)
Leander Paes (2)
Jonas Björkman
Max Mirnyj
6–4, 6–2
2005 Wayne Black
Kevin Ullyett
Jonatan Erlich
Andy Ram
6–7(5–7), 6–3, 6–0
2006 Bob Bryan (2)
Mike Bryan (2)
Paul Hanley
Kevin Ullyett
6–3, 7–5
2007 Maheš Bhúpatí (4)
Pavel Vízner
Paul Hanley
Kevin Ullyett
6–4, 6–4
2008 Daniel Nestor (2)
Nenad Zimonjić
Bob Bryan
Mike Bryan
6–2, 4–6, [10–6]
2009 Maheš Bhúpatí (5)
Mark Knowles (2)
Max Mirnyj
Andy Ram
6–4, 6–3
2010 Bob Bryan (3)
Mike Bryan (3)
Julien Benneteau
Michaël Llodra
7–5, 6–3
2011 Michaël Llodra
Nenad Zimonjić (2)
Bob Bryan
Mike Bryan
6–4, 6–7(5–7), [10–5]
2012 Bob Bryan (4)
Mike Bryan (4)
Marcel Granollers
Marc López
6–1, 4–6, [12–10]
2013 Alexander Peya
Bruno Soares
Colin Fleming
Andy Murray
6–4, 7–6(7–4)
2014 Alexander Peya (2)
Bruno Soares (2)
Ivan Dodig
Marcelo Melo
6–4, 6–3
2015 Bob Bryan (5)
Mike Bryan (5)
Daniel Nestor
Édouard Roger-Vasselin
7–6(7–5), 3–6, [10–6]
2016 Ivan Dodig
Marcelo Melo
Jamie Murray
Bruno Soares
6–4, 6–4
2017 Pierre-Hugues Herbert
Nicolas Mahut
Rohan Bopanna
Ivan Dodig
6–4, 3–6, [10–6]
2018 Henri Kontinen
John Peers
Raven Klaasen
Michael Venus
6–2, 6–7(7–9), [10–6]
2019 Marcel Granollers
Horacio Zeballos
Robin Haase
Wesley Koolhof
7–5, 7–5

Ženská čtyřhra

Rok vítězky finalistky výsledek
1968 Vicki Bernerová
Faye Urbanová
Jane O'Harová
Vivienne Strongová
6–2, 6–3
1969 Brenda Nunnsová
Faye Urbanová (2)
Jane O'Harová
Vivienne Strongová
6–1, 6–1
1970 Rosemary Casalsová
Margaret Courtová
Helen Gourlayová
Patricia Walkdenová
6–0, 6–1
1971 Rosemary Casalsová (2)
Françoise Dürrová
Evonne Goolagongová
Lesley Turner Bowreyová
6–3, 6–3
1972 Margaret Courtová (2)
Evonne Goolagongová
Brenda Kirková
Patricia Walkdenová
3–6, 6–3, 7–5
1973 Evonne Goolagongová (2)
Peggy Michelová
Helga Masthoffová
Martina Navrátilová
6–3, 6–2
1974 Julie Heldmanová
Gail Sherriff Chanfreauová
Chris Evertová
Jeanne Evertová
6–3, 6–4
1975 Julie Anthonyová
Margaret Courtová (3)
JoAnne Russellová
Jane Strattonová
6–2, 6–4
1976 Janet Newberryová
Cynthia Doernerová
Sue Barkerová
Pam Teeguardenová
6–7, 6–3, 6–1
1977 Delina Boshoffová
Ilana Klossová
Rosemary Casalsová
Evonne Goolagong Cawleyová
6–2, 6–3
1978 Regina Maršíková
Pam Teeguardenová
Chris O'Neilová
Paula Smithová
5–7, 6–4, 6–2
1979 Lea Antonoplisová
Diane Eversová
Chris O'Neilová
Mimmi Wikstedtová
2–6, 6–1, 6–3
1980 Andrea Jaegerová
Regina Maršíková (2)
Ann Kiyomurová
Betsy Nagelsenová
6–1, 6–3
1981 Martina Navrátilová
Pam Shriverová
Candy Reynoldsová
Anne Smithová
7–6, 7–6
1982 Martina Navrátilová (2)
Candy Reynoldsová
Barbara Potterová
Sharon Walshová
6–4, 6–4
1983 Anne Hobbsová
Andrea Jaegerová (2)
Rosalyn Fairbanková
Candy Reynoldsová
6–4, 5–7, 7–5
1984 Kathy Jordanová
Elizabeth Sayersová
Claudia Kohde-Kilschová
Hana Mandlíková
6–1, 6–2
1985 Gigi Fernándezová
Martina Navrátilová (3)
Marcella Meskerová
Pascale Paradisová
6–4, 6–0
1986 Zina Garrisonová
Gabriela Sabatini
Pam Shriverová
Helena Suková
7–6(7–2), 5–7, 6–4
1987 Zina Garrisonová (2)
Lori McNeilová
Claudia Kohde-Kilschová
Helena Suková
6–1, 6–2
1988 Jana Novotná
Helena Suková
Zina Garrisonová
Pam Shriverová
7–6(7–2), 7–6(8–6)
1989 Gigi Fernándezová (2)
Robin Whiteová
Martina Navrátilová
Larisa Neilandová
6–1, 7–5
1990 Betsy Nagelsenová
Gabriela Sabatini (2)
Helen Kelesiová
Raffaella Reggiová
3–6, 6–2, 6–2
1991 Larisa Neilandová
Nataša Zverevová
Claudia Kohde-Kilschová
Helena Suková
1–6, 7–5, 6–2
1992 Lori McNeilová (2)
Rennae Stubbsová
Gigi Fernándezová
Nataša Zverevová
3–6, 7–5, 7–5
1993 Larisa Neilandová (2)
Jana Novotná (2)
Arantxa Sánchez Vicariová
Helena Suková
6–1, 6–2
1994 Meredith McGrathová
Arantxa Sánchez Vicariová
Pam Shriverová
Elizabeth Sayers Smylieová
2–6, 6–2, 6–4
1995 Gabriela Sabatini (3)
Brenda Schultz-McCarthyová
Martina Hingisová
Iva Majoliová
4–6, 6–0, 6–3
1996 Arantxa Sánchez Vicariová (2)
Larisa Neilandová (3)
Mary Joe Fernandezová
Helena Suková
7–6(7–1), 6–1
1997 Jajuk Basukiová
Caroline Visová
Nicole Arendtová
Manon Bollegrafová
3–6, 7–5, 6–4
1998 Martina Hingisová
Jana Novotná (3)
Jajuk Basukiová
Caroline Visová
6–3, 6–4
1999 Jana Novotná (4)
Mary Pierceová
Larisa Neilandová
Arantxa Sánchez Vicariová
6–3, 2–6, 6–3
2000 Martina Hingisová (2)
Nathalie Tauziatová
Julie Halard-Decugisová
Ai Sugijamová
6–3, 3–6, 6–4
2001 Kimberly Po-Messerliová
Nicole Prattová
Tina Križanová
Katarina Srebotniková
6–3, 6–1
2002 Virginia Ruano Pascualová
Paola Suárezová
Rika Fudžiwarová
Ai Sugijamová
6–4, 7–6(7–4)
2003 Světlana Kuzněcovová
Martina Navrátilová (4)
María Vento-Kabchiová
Angelique Widžažová
3–6, 6–1, 6–1
2004 Šinobu Asagoeová
Ai Sugijamová
Liezel Horn Huberová
Tamarine Tanasugarnová
6–0, 6–3
2005 Anna-Lena Grönefeldová
Martina Navrátilová (5)
Conchita Martínezová
Virginia Ruano Pascualová
5–7, 6–3, 6–4
2006 Martina Navrátilová (6)
Naděžda Petrovová
Cara Blacková
Anna-Lena Grönefeldová
6–1, 6–2
2007 Katarina Srebotniková
Ai Sugijamová (2)
Cara Blacková
Liezel Horn Huberová
6–4, 2–6, [10–5]
2008 Cara Blacková
Liezel Horn Huberová
Maria Kirilenková
Flavia Pennettaová
6–1, 6–1
2009 Nuria Llagostera Vivesová
María José Martínez Sánchezová
Samantha Stosurová
Rennae Stubbsová
2–6, 7–5, [11–9]
2010 Gisela Dulková
Flavia Pennettaová
Květa Peschkeová
Katarina Srebotniková
7–5, 3–6, [12–10]
2011 Liezel Huberová (2)
Lisa Raymondová
Viktoria Azarenková
Maria Kirilenková
bez boje
2012 Klaudia Jans-Ignaciková
Kristina Mladenovicová
Naděžda Petrovová
Katarina Srebotniková
7–5, 2–6, [10–7]
2013 Jelena Jankovićová
Katarina Srebotniková (2)
Anna-Lena Grönefeldová
Květa Peschkeová
5–7, 6–2, [10–6]
2014 Sara Erraniová
Roberta Vinciová
Cara Blacková
Sania Mirzaová
7–6(7–4), 6–3
2015 Bethanie Mattek-Sandsová
Lucie Šafářová
Caroline Garciaová
Katarina Srebotniková
6–1, 6–2
2016 Jekatěrina Makarovová
Jelena Vesninová
Simona Halepová
Monica Niculescuová
6–3, 7–6(7–5)
2017 Jekatěrina Makarovová (2)
Jelena Vesninová (2)
Anna-Lena Grönefeldová
Květa Peschkeová
6–0, 6–4
2018 Ashleigh Bartyová
Demi Schuursová
Latisha Chan
Jekatěrina Makarovová
4–6, 6–3, [10–8]
2019 Barbora Krejčíková
Kateřina Siniaková
Anna-Lena Grönefeldová
Demi Schuursová
7–5, 6–0
2020 nehráno pro pandemii covidu-19[16]

Galerie


Reference


  1. a b c d e Rogers Cup features deep field, Canadian star, hungry Serena and much more. Toronto Sun [online]. 2019-08-03 [cit. 2020-06-01]. Dostupné online . (anglicky)
  2. a b c Men, women combine for Rogers Cup [online]. Sportsnet [cit. 2009-09-06]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2009-08-17.
  3. a b McEnroe Beaten By Lendl in Final. The New York Times [online]. 1989-08-21 [cit. 2020-06-01]. Dostupné online . ISSN 0362-4331 . (anglicky)
  4. a b 10 Things To Watch In Montreal At The Coupe Rogers, An ATP Masters 1000 event [online]. ATP Tour, Inc., 2019-08-05 [cit. 2020-06-01]. Dostupné online . (anglicky)
  5. HALL, M. Ann. The Girl and the Game: A History of Women's Sport in Canada, Second Edition [online]. University of Toronto Press, 2016 [cit. 2020-06-01]. S. 36. Dostupné online . (anglicky)
  6. Lawn Tennis Tournament. S. 4. Boston Post [online]. [cit. 19-07-2016]. S. 4. Dostupné online . (anglicky)
  7. LAKE, J. Robert. A Social History of Tennis in Britain:Volume 5 of Routledge Research in Sports History. Londýn, Velká Británie: Routledge, 2014. ISBN 9781134445578. S. 73.
  8. a b Rogers Cup, Toronto - ATP Tournaments [online]. Grand Slam History [cit. 2020-06-01]. Dostupné online . (anglicky)
  9. a b c d e f Airspace Action on Smoking and Health - Canadian Open Tennis Hall of Shame [online]. Airspace Action on Smoking and Health, 2004-12-15 [cit. 2020-06-01]. Dostupné online . (anglicky)
  10. a b Rob Cunningham. Smoke & Mirrors: The Canadian Tobacco War [online]. International Development Research Centre. S. 97–100. Dostupné online . (anglicky)
  11. Canadian Open (14 Aug 1978 - 20 Aug 1978) - Singles - Main Draw - (Clay - Outdoor) [online]. International Tennis Federation [cit. 2020-06-01]. Dostupné online . (anglicky)
  12. MCGRAN. Stacey Allaster enjoying life at the top of tennis. The Star [online]. [cit. 16-08-2009]. Dostupné online .
  13. Miss Juliette Atkinson of Brooklyn retains her Championship. The New York Times. July 17, 1898. Dostupné online . (anglicky)
  14. Wright & Ditson Officially Adopted Lawn Tennis Guide. [s.l.]: [s.n.], 1903. (anglicky)
  15. Spalding's Tennis Annual. [s.l.]: [s.n.], 1903. (anglicky)
  16. a b CANADA, Tennis. TENNIS CANADA ANNOUNCES THE POSTPONEMENT OF ROGERS CUP PRESENTED BY NATIONAL BANK IN MONTREAL TO 2021. www.couperogers.com. TENNIS CANADA, 11 April 2020. Dostupné online [cit. 11 April 2020]. (anglicky)

Externí odkazy











Kategorie: Canada Masters | ATP Tour | WTA Tour | Tenisové turnaje v Kanadě | Sportovní události v Montréalu | Sport v Torontu | Vzniklo 1881 | US Open Series




Poslední aktualizace: 13.06.2021 01:01:29 CEST

Zdroj: Wikipedia (autoři [Dějiny])    licence: CC-BY-SA-3.0

Změny: Všechny obrázky a většina návrhových prvků, které s nimi souvisejí, byly odstraněny. Některé ikony byly nahrazeny FontAwesome-Icons. Některé šablony byly odstraněny (např. „Článek potřebuje rozšíření“) nebo byly přiřazeny (např. „Poznámky“). Třídy CSS byly buď odstraněny, nebo harmonizovány Byly odstraněny konkrétní odkazy na Wikipedii, které nevedou k článku nebo kategorii (jako „Redlinks“, „links to edit page“, „links to portals“). Každý externí odkaz má další obrázek. Kromě několika drobných změn designu byly odstraněny mediální kontejnery, mapy, navigační krabice, mluvené verze a geomikroformáty.

Upozornění Protože daný obsah je v daném okamžiku automaticky převzat z Wikipedie, ruční ověření bylo a není možné. LinkFang.org proto nezaručuje přesnost a aktuálnost získaného obsahu. Pokud existují informace, které jsou v tuto chvíli chybné nebo mají nepřesné zobrazení, neváhejte a kontaktujte nás: e-mail.
Viz také: Tiráž & Ochrana dat.